Καλώς ήρθατε στο e-Ellinomatheia!

Στο Τμήμα Υποδοχής Νέων Μαθητών γνωρίζουμε ότι η επιλογή του κατάλληλου περιβάλλοντος μάθησης αποτελεί σημαντική απόφαση που καλείται να πάρει ένας γονέας για τα μαθήματα Ελληνικών του παιδιού του. Φιλοδοξούμε να σας υποστηρίξουμε ουσιαστικά σε αυτή τη διαδικασία. Σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο Σπουδών του e-Ellinomatheia, είμαστε στη διάθεσή σας για να ακούσουμε τί πραγματικά έχει σημασία για εσάς και το παιδί σας αναφορικά με την εκμάθηση της Ελληνικής γλώσσας. Δεσμευόμαστε να σας παρέχουμε όχι μόνο αναλυτική πληροφόρηση για τα Προγράμματα Σπουδών μας αλλά και να σας καταστήσουμε κοινωνούς της φιλοσοφίας αλλά και του οράματος του e-Ellinomatheia σχετικά με τη διδασκαλία των Ελληνικών σε Έλληνες που ζουν στο εξωτερικό.

Επιθυμία μας είναι να γνωριζόμαστε προσωπικά με τις οικογένειες των υποψηφίων μαθητών μας για να τους παρουσιάσουμε την εκπαιδευτική πρόταση του e-Ellinomatheia. Στο πλαίσιο αυτό, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας για να προγραμματίσουμε την ενημέρωσή σας από τον υπεύθυνο του τμήματος για το Πρόγραμμα Σπουδών, τη φιλοσοφία μας καθώς και για τη διαδικασία εισαγωγής των νέων μαθητών στο e-Ellinomatheia. Για να ενημερωθείτε από τον Υπεύθυνο του Τμήματος, παρακαλούμε συμπληρώστε την Αίτηση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος. Στη συνέχεια, συνεργάτης από το Τμήμα Υποδοχής Νέων Μαθητών θα σας καλέσει για να σας δώσει περισσότερες πληροφορίες και για να προγραμματίσετε το δικό σας ραντεβού ενημέρωσης με τον Υπεύθυνο Σπουδών.

Ανυπομονούμε να σας γνωρίσουμε!